Cumartesi15.06.2024
HABERLER - KÜLTÜR-SANAT - A.B.D. - NEW YORK
24 Temmuz 2015 - 08:03:25

New York Sinema Günleri başladı

ABD'de geleneksel New York Sinema Günleri, sinemaseverlerin katılımı ile bu yıl ülkenin ünlü Brooklyn Köprüsü Parkında gerçekleştirdi.
New York Sinema Günleri başladı ABD'de geleneksel New York Sinema Günleri, sinemaseverlerin katılımı ile bu yıl ülkenin ünlü Brooklyn Köprüsü Parkında gerçekleştirdi.
ABD'de her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlenen ABD Sinema Günleri etkinliğine çok sayıda vatandaş katıldı. Sinemaseverlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, bu kez ülkenin sembollerinden biri olan Brooklyn Köprüsü Parkında yapıldı. Açık havada gerçekleştirilen gösterime katılan sinemaseverler, New York'ta bulunan yüksek binaların manzarası eşliğinde sinema gösteriminin keyfini çıkardı. Yaklaşık 400 kişinin katıldığı etkinliğe tatil için kente gelen turistler de büyük ilgi gösterdi.
New York'un meşhur gökdelenleri karşısında geniş katılımda gerçekleştirilen etkinlikte, yönetmen koltuğunda Joe Cornish'in oturduğu 2011 yapımı Uzaylıların Şafağı (Attack the Block) adlı filmin gösterimi yapıldı. Başrollerinde Nick Frost, Jodie Whittaker, Luke Treadawayyer'in yer aldığı filmde uzaylıların dünyayı işgali klişeleriyle dalga geçiliyor.
(İHA)

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

New York Sinema Günleri başladı New York Sinema Günleri başladı New York Sinema Günleri başladı

Yorum Yaz: