Cumartesi15.06.2024
HABERLER - ASAYİŞ - TÜRKİYE - MERSİN
11 Aralık 2015 - 22:49:49

Mersin Üniversitesi karıştı: PKK yanlısı öğrenciler, kampüsü savaş alanına çevirdi

Mersin Üniversitesinde bir grup öğrencinin düzenlediği bir etkinliği provoke etmek isteyen PKK yanlısı öğrenciler, Çiftlikköy kampüsünü savaş alanına çevirdi.
Mersin Üniversitesi karıştı: PKK yanlısı öğrenciler, kampüsü savaş alanına çevirdi Mersin Üniversitesinde bir grup öğrencinin düzenlediği bir etkinliği provoke etmek isteyen PKK yanlısı öğrenciler, Çiftlikköy kampüsünü savaş alanına çevirdi.
Bu arada etkinliği provoke etmek isteyen terör örgütü yanlısı öğrenciler Fen Edebiyat Fakültesi önünde toplanarak terör örgütü lehine slogan atıp protesto gösterisinde bulundu. Sık sık dağılmaları yönünde uyarılan gösterici öğrenciler, çevik kuvvet polislerine taş, sapan, şişe ve havai fişekle saldırdı. Kaldırım taşlarını sökerek polise fırlatan göstericiler, sınıflardaki masa ve sandalyeleri dışarı çıkararak kendilerine barikat yaptı. Polis, gruba gaz bombası ve plastik mermi ile müdahale etti. Polisin müdahalesi ile kampüsün üst kısımlarına kaçan göstericiler, burada yüzlerini bezle kapatarak yoldaki çöp konteynerlerini ateşe verdi. Taşlı saldırılara devam eden göstericiler çevik kuvvet polislerinin müdahalesiyle ormanlık alana kaçtı.
Polis, zırhlı araçla ormanlık alanda peşine düştüğü göstericilerden 14'ünü gözaltına alırken, olaylar sırasında iki polis atılan taşlardan yaralandı. Olay nedeniyle kampüste park halindeki çok sayıda araç hasar gördü.
Gözaltına alınan öğrenciler emniyet müdürlüğüne götürüldü.
(İHA)

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

Mersin Üniversitesi karıştı: PKK yanlısı öğrenciler, kampüsü savaş alanına çevirdi Mersin Üniversitesi karıştı: PKK yanlısı öğrenciler, kampüsü savaş alanına çevirdi Mersin Üniversitesi karıştı: PKK yanlısı öğrenciler, kampüsü savaş alanına çevirdi Mersin Üniversitesi karıştı: PKK yanlısı öğrenciler, kampüsü savaş alanına çevirdi Mersin Üniversitesi karıştı: PKK yanlısı öğrenciler, kampüsü savaş alanına çevirdi

Yorum Yaz: