Cumartesi15.06.2024
HABERLER - ASAYİŞ - TÜRKİYE - İZMİR
01 Aralık 2015 - 13:09:29

İZBAN treninde el freninin yanlışlıkla çekmesiyle vatandaşlar mahsur kaldı

İzmir'de, Aliağa-Cumaovası arasında sefer düzenleyen İZBAN treninin bir vatandaş tarafından el freninin çekilmesi seferleri aksatırken, vatandaşlar trende mahsur kaldı.
İZBAN treninde el freninin yanlışlıkla çekmesiyle vatandaşlar mahsur kaldı İzmir'de, Aliağa-Cumaovası arasında sefer düzenleyen İZBAN treninin bir vatandaş tarafından el freninin çekilmesi seferleri aksatırken, vatandaşlar trende mahsur kaldı.
Edinilen bilgiye göre, olay sabah 08:00 sıralarında meydana geldi. İddialara göre, Cumaovası'ndan Aliağa yönüne sefer yapan ve Karşıyaka durağına gelen İZBAN treninin içinde bulunan el freni bir vatandaş tarafından çekildi. Acil durum yokken yapılan bu hareket nedeniyle İZBAN treni hareket edemedi ve bulunduğu durakta kaldı. Cumaovası'ndan Karşıyaka'ya gelen İZBAN trenleri dururken, Aliağa yönünden gelen bazı trenler Çiğli'ye kadar gelip burada yolcuları indirdikten sonra tekrar Aliağa yönüne dönerek Karşıyaka'dan sonra Aliağa yönüne gidemeyen yolcuları taşıdı. Trenlerin bazıları tünelde yarım saat mahsur kalırken yolcular korku dolu anlar yaşadı. İZBAN duraklarında yığılma olurken trenlerin içi tıklım tıklım doldu. Bazı vatandaşlarda yaşanan olay nedeniyle işlerine geç kaldı.
İZBAN yetkilileri, sık sık vagon ve duraklarda anons yaparak trenlerin bir vatandaşın el frenini çekmesinden dolayı aksama yaşandığını bildirdi. Yaklaşık iki saat süren aksamanın ardından seferler normale döndü.
(İHA)

HABERİN DİĞER RESİMLERİ

İZBAN treninde el freninin yanlışlıkla çekmesiyle vatandaşlar mahsur kaldı İZBAN treninde el freninin yanlışlıkla çekmesiyle vatandaşlar mahsur kaldı

Yorum Yaz: